Zadnje novice

Sestanek predsedstva združenja oglarjev Evrope

V času od 24. - 26. Marca 2023 je v Nemčiji, v Ebermannsdorfu/Kümmersbrucku potekal sestanek predsedstva Evropskega oglarskega združenja. Sestanek je bil posvečen delu združenja in predstavitvi študije “Analiza družbene inovacije kot procesa na podeželju: ključne razsežnosti in dejavniki uspeha za oživitev tradicionalnega oglarstva v Sloveniji” ter poskusu izdelave oglja kot nekoč v jamah, ki so ga izdelali domačini. Srečali smo se z domačimi oglarji in ogledali proizvodnjo bio oglja. Slišali smo kako potekajo priprave na vseevropsko 14. srečanje oglarjev, ki bo od 7. do 10. septembra 2023 v Erlinsbachu v Švici, kamor potujemo tudi slovenski oglarji. Določili smo tudi srečanje predsedstva v naslednjih letih, ki bo v letu 2025 tudi v Sloveniji. V letošnjem letu, pa naso biščejo še prijatelji oglarji iz Italije, da jim predstavimo našo Oglarsko deželo.

Vse objave
051 695 180