Zadnje novice

Zdravi gozdovi za zdrave ljudi v Muzeju Kranjska gora, v Liznjekovi domačiji

Ob mednarodnem dnevu gozdov smo izvedli muzejski večer Zdravi gozdovi za zdrave ljudi. Predavala sta mag.Robert Hostnik, strokovnjak na področju mestnih gozdov iz Zavoda za gozdove Slovenije in Marija Imperl, generalna sekretarka Društva oglarjev Slovenije.


Gozdovi neposredno ali posredno zagotavljajo pomembne koristi za zdravje vseh ljudi – ne le tistih, katerih življenja so tesno prepletena z gozdnimi ekosistemi, ampak tudi ljudi, ki so daleč od gozdov, vključno z mestnim prebivalstvom. Priznavanje pomena gozdov za zanesljivo preskrbo s hrano in prehrano se je v zadnjih letih močno povečalo, vendar je bila njihova vloga za zdravje ljudi deležna manj pozornosti. Vendar pa gozdovi nudijo tudi številne koristi za zdravje in dobro počutje ljudi, ki jih v zadnjem času prepoznavajo številni znanstveniki, medicina in širša javnost. Govorimo o gozdni medicini, ki postaja nepogrešljiv element v življenju sodobnega človeka.

Vse objave
051 695 180