Zadnje novice

V Zloganju kuhajo črno zlato

Kot vsako leto so pridni člani oglarske sekcije pri turističnem društvo Škocjan tudi letos sestavili oglarsko kopo, ki je zagorela v nedeljo 13. junija. Tradicionalnega srečanja oglarjev se je udeležilo precejšnje število domačinov, v veselje nam pa je, da je bilo na kopišču precej mladih. Na ta način se tradicija kuhanja oglja ohranja in prenaša na mlajše rodove. Predsednik sekcije oglarjev se je v svoje nagovoru zahvalil predsedniku društva oglarjev Slovenije g. Jožetu Prahu za pomoč pri zbiranju lesa za kopo in generalni sekretarki društva Mariji Imperl, ki je po starem običaju, da kopo vedno prižge ženska, skupaj z domačimi oglarji kopo tudi prižgala. Dobrodelna nota, ki vedno spremlja kuhanje oglja v Zloganju, črnemu zlatu pridihne še bolj žlahtno sporočilo.

Vse objave
051 695 180