Zadnje novice

Srečanje oglarjev Slovenije na Dolah pri Litiji, 14.8.2021 ob 11.00 uri

Letošnjega srečanja oglarjev na Dolah pri Litiji so se udeležili oglarji iz kar 13 oglarskih krajev širom Slovenije. Prijateljsko druženje je potekalo na novem kopišču domačega oglarskega društva, kjer so pridni domačini postavili tudi čudovito oglarsko kolibo. Kulturni program so pripravili v OŠ Dole pri Litiji. V njem so učenci izrazili spoštovanje in ljubezen do te tradicionalne stare obrti. Tudi sami so pod mentorstvom Jožeta Praha sestavili oglarsko kopo. Z glasbo, recitacijo in nasmehi na licih so k besedi povabili predsednika društva oglarjev Dole pri Litiji Mitjo Dolinška, generalno sekretarko društva oglarjev Slovenije gospo Marijo Imperl, predsednico KS Dole pri Litiji gospo Ireno Bostič, predsednika evropskega združenja oglarjev g. Karla Josefa Tielke, vodjo podružnične šole Dole pri Litiji, predstavnika ZGS g. Borisa Bogoviča, predsednika društva oglarjev Slovenije g. Jožeta Praha in poslanca v DZ Slovenije g. Borisa Doblekarja. Kopo je blagoslovil domači župnik g. Robert Hladnik. Oglarji iz Zloganja v občini Škocjan so domačim oglarjem predali prenosni kipec oglarja v hrambo do naslednjega leta, ko bo srečanje slovenskih oglarjev v Koroški Beli. V prijetnem druženju je hitro minil čas, ko so vsi prisotni odšli na otvoritev razstave Simfonija lesenih skled. Umetnik Hinko Celestina je predstavil lesene sklede iz 71 različnih vrst lesa. Goste so nagovorili Predstavnik MKGP g. Gregor Meterc, podžupanja občine Litija gospa Lijana Lovše, poslanec v DZ RS Boris Doblekar, nekaj domačih pa so zapeli Ljudski pevci iz Dol pri Litiji.

OGLJE JE ČRNO ZLATO, NAJ SE KADI

Vse objave
051 695 180