Zadnje novice

Slavnostni prižig kope ob občinskem prazniku v Podturnu

Podturnški oglarji so tudi letos, kot že vrsto let zapored, ob občinskem prazniku prižgali oglarsko kopo. Oglarjenje je v teh krajih še vedno živo, oglarji s ponosom povedo, da se jim pridružujejo mladi člani, ki od svojih dedov prevzemajo znanje in veščine kuhanja oglja na tradicionalen način. 

Vsakokrat je prižig kope tudi priložnost, da se oglarji povežejo z domačimi društvi ter da skupaj pripravijo prireditev in prižig kope ob občinskem prazniku Dolenjskih Toplic. Letos je bilo še posebej slovesno, saj sta kar dva oglarja praznovala svoj 80. rojstni dan. Kljub temu, da sta se želela posloviti od oglarjenja in predati tradicijo mlajšim, sta ob zahvalnih in spoštljivih besedah prisotnih slavnostno prižgala kopo in obljubila, da bosta morda vendarle skuhala še kakšno. Na prireditvi se je, ob upoštevanju predpisov zaradi epidemijeCovida-19, lahko slišala domača pesem in beseda, društvo kmečkih žena pa je poskrbelo za sladka presenečenja. Na prireditvi so spregovorili župan občine Dolenjske Toplice Franc Vovk, predsednik Društva oglarjev Slovenije Jože Prah, slavljencema pa so čestitali tudi kolegi oglarji iz drugih krajev Slovenije. Obiskovalcem so po prižigu ponudili odličen golaž in domačo kapljico.


Vse objave
051 695 180