Zadnje novice

Prižig oglarske kope ob prazniku občine Šentrupert

V okviru 14. praznika Občine Šentrupert, smo v petek 11. junija 2021, ob 19. uri, v Deželi kozolcev, slavnostno prižgali oglarsko kopo in predstavili tradicijo oglarjenja v Sloveniji. Številni obiskovalci so si lahko ogledali priložnostno razstavo društva oglarjev Slovenije in prisluhnili besedam župana občine Šentrupert g. Andreja Kostelca, oglarja in umetnika Braneta Žuniča in predsednika društva oglarjev Slovenije Jožeta Praha. V prijetnem razpoloženju so oglarji iz Oglarske dežele Dole pri Litiji pripravili kopo in obljubili, da jo bodo prižgali tudi ob naslednjem občinskem prazniku. 

Dogodek je sovpadal v niz dogodkov, ki se odvijajo ob skupnem projektu z naslovom: »PRIŽIG KOPE REKORDERKE V OGLARSKI DEŽELI -NAJVEČJE OGLARSKE KOPE V EVROPI« .

Vse objave
051 695 180