Zadnje novice

Prižig kope velikanke

Oglarska domačija Medved in Društvo oglarjev Slovenije ter Društvo oglarjev Oglarske dežele Dole pri Litiji, so v nedeljo 23. junija 2024, ob 14. uri, že tradicionalno prižgali kopo velikanko. Zbrali smo se v Oglarski deželi Dole pri Litiji na Suhadolah 3, pri kopi velikanki, v kateri je bilo zloženih skoraj 200 metrov oglarskih drv. Kopo velikanko je slavnostno prižgala prof. ddr. Ana Vovk iz Univerze v Mariboru. Zapeli so ljudski pevci iz Oglarska dežele, s harmoniko pa nas je razveselil Anže Strnad. S pozdravnimi nagovori so številne obiskovalce nagovorili predstavniki lokalne skupnosti, Zavoda za gozdove Slovenije, zveze lastnikov gozdov Slovenije in članica predsedstva evropske oglarske zveze. Prižigu je sledilo prijateljsko druženje ob prigrizku in pijači pri Medvedovih. 

Oglje je črno zlato! 

Naj se kadi!

Vse objave
051 695 180