Zadnje novice

Prižig kope velikanke na oglarski domačiji Medved, na Suhadolah v Oglarski deželi Dole pri Litiji

Kopa velikanka na oglarski domačiji Medved, na Suhadolah v Oglarski deželi Dole pri Litiji, prižgana. V njej je zloženo 200 prm oglarskih drv. Oglar Janez Medved bo ob pomoči družine, kuhal oglje skoraj tri tedne. Ob kopi so spregovorili Janez Medved, Jože Prah, predsednik Društva oglarjev Slovenije, Irena Bostič, predsednica KS, predstavnik SIDG, podpredsednik Zveze lastnikov gozdov Janez Beja, Marija Imperl, članica UO Evropskega združenja oglarjev ter Kristina Račič Ogorevc, direktorica CPT Krško, ki je tudi slavnostno prižgala kopo in v svojem nagovoru poudarila vrednost in odličnost podeželja. Kopa velikanka je tudi ena izmed 25 kop, ob vseevropskem prižigu kop v 6 državah Evrope. Prireditev je popestril ansambel mladih, Jatna kvintet iz Svibnega.

Vse objave
051 695 180