Zadnje novice

Analiza procesa socialnih inovacij na podeželju: Ključne razsežnosti in dejavniki uspeha za oživitev tradicionalnega oglarjenja v Sloveniji

Dr. Todora Rogelja, raziskovalka na Univerzi v Padovi, Italija, je članica društva oglarjev Slovenije in njegova soustanoviteljica. V svojem zadnjem raziskovalnem delu se je osredotočila na različne dejavnike in razsežnosti pomena oglarjenja v Oglarski deželi Dole pri Litiji in širše v Sloveniji. Njen strokovni članek je bilo bjavljen v reviji Journal of Rural studies, kjer so predstavljene ključne raziskave, ki omogočajo razumevanje in analizo podeželske družbe, njihove ekonomije, kulture in življenjskega stila. Ponosni smo, da je kuhanje oglja na tradicionalen način postalo predmet strokovnih razprav, ki se odražajo tudi v vsakdanjem življenju naših podeželanov. Ohranjanje kulturne dediščine podeželja in tradicionalnih veščin kuhanja oglja predstavlja identiteto kraja in družbe in priložnost za trajnostni razvoj. Članek je dosegljiv na povezavi: https://authors.elsevier.com/a/1gQ1I2eyKFnlLR, kratek povzetek pa lahko pogledate na You tube kanalu https://www.youtube.com/watch?v=fQ-xTkal84c

OGLJE JE ČRNO ZLATO! NAJ SE KADI!

Vse objave
051 695 180